Kasa Kodları

Volvo S90 Kasa Kodları Nelerdir? (2023)

Volvo S90, İsveçli otomobil üreticisi Volvo tarafından üretilen bir lüks sedan otomobildir. İlk kez 2016 yılında tanıtılmıştır ve Volvo’nun “90 Serisi” olarak adlandırılan lüks otomobil serisinin bir parçasıdır.

Volvo S90’ın ilk nesli, 2016-2021 yılları arasında üretildi ve kasa kodu “L96” olarak adlandırıldı. Bu model, Volvo’nun Scalable Product Architecture (SPA) platformu üzerine inşa edilmişti ve güçlü, yakıt tasarruflu motor seçenekleri sunuyordu. İlk nesil S90, T4, T5, T6 ve D4 adı verilen benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunuldu. Bu model, ayrıca T8 adı verilen plug-in hybrid motor seçeneğine de sahipti.

Volvo S90’ın ikinci nesli, 2021 yılında tanıtıldı ve kasa kodu “V432” olarak adlandırıldı. Bu model, önceki nesle kıyasla daha büyük bir boyuta ve daha yüksek bir teknoloji seviyesine sahiptir. İkinci nesil S90, benzinli, dizel ve hibrit motor seçenekleri sunmaktadır. Hibrit seçenekler, T8 ve Recharge adı verilen elektrikli motor seçenekleriyle sunulmaktadır. Bu model, ayrıca Volvo’nun güvenlik teknolojileri ve sürücü destek sistemlerinin en son sürümünü de içermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı