Kasa Kodları

Volkswagen Tiguan Kasa Kodları Nelerdir? (2024)

Volkswagen Tiguan, Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından üretilen kompakt SUV modelidir. Tiguan, sofistike tasarımı, geniş iç mekanı, teknolojik özellikleri ve sağlam sürüş dinamikleri ile bilinir.

Volkswagen Tiguan Kasa Kodları

  1. Tiguan Mk1 (2007-2016):
    • Tanıtım Yılı: 2007

    İlk nesil Tiguan, Volkswagen’in SUV pazarına yaptığı ilk büyük adımlardan biriydi. Volkswagen Golf’un PQ35 platformunu temel alarak geliştirildi.

  2. Tiguan Mk2 (2016-Günümüze):
    • Tanıtım Yılı: 2016

    İkinci nesil Tiguan, Volkswagen’in MQB platformunu temel alarak geliştirildi. Bu nesil ile Tiguan, daha geniş bir iç mekan, yüksek kaliteli malzemeler ve gelişmiş teknoloji özellikleriyle sunuldu. Ayrıca, bu nesil ile “Tiguan Allspace” adında daha uzun bir versiyon da sunuldu, bu versiyon 7 koltuk seçeneğiyle de mevcut.

Özellikler ve Teknolojiler: Volkswagen Tiguan, segmentindeki diğer araçlarla rekabet edebilmek için bir dizi ileri teknoloji özellikle donatılmıştır. Büyük bir infotainment ekranı, adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, şerit değiştirme yardımcısı, 360 derece kamera sistemi ve yüksek kaliteli ses sistemi gibi özelliklere sahiptir.

Motor Seçenekleri: Volkswagen Tiguan, geniş bir motor yelpazesiyle sunulmaktadır. Benzinli TSI, dizel TDI ve bazı pazarlarda hibrit motor seçenekleri mevcuttur.

Rakipleri: Volkswagen Tiguan; Honda CR-V, Toyota RAV4, Nissan Rogue/Qashqai, Ford Escape, Hyundai Tucson, Kia Sportage ve diğer kompakt SUV modelleriyle rekabet etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı