Basın Bülteni

Togg T10X, 953 bin TL’den Başlayan Fiyatla Satışa Sunuldu

Türkiye’nin küresel mobilite teknoloji markası Togg, elektrikli otomobil sektöründe öncü bir adım atmaya hazırlanıyor. Togg, yeni çıkardığı doğuştan elektrikli otomobili T10X‘in satış fiyatını, model adını ve teknik özelliklerini açıkladı. Togg, kullanıcıları merkeze koyan ve sürekli internet bağlantısı sağlayan akıllı yaşam çözümleriyle birlikte T10X’i iki farklı donanım seviyesi ve iki farklı batarya seçeneğiyle ön siparişe sunuyor. Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr Togg web sitesi üzerinden 16-27 Mart tarihleri arasında ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Bu akıllı cihaz, uzaktan güncelleme imkanı sunan bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

Togg T10X Türkiye Fiyatı

Togg Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı

V1 RWD Standart Menzil: 953 bin TL
V2 RWD Standart Menzil: 1 milyon 55 bin TL
V2 RWD Uzun Menzil: 1 milyon 215 bin TL

523 kilometreye kadar menzil

Togg, ilk akıllı cihazı C-SUV’u, “T10X” adıyla kullanıcılarla buluşturarak “doğuştan elektrikli”, “doğuştan sürdürülebilir”, “doğuştan dijital” ve “doğuştan yeşil” kavramlarının altını çiziyor. Model adındaki T harfi, Türkiye’yi ve Togg’u temsil ederken, 10 rakamı cihazın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu ve X ise SUV gövde tipini ifade ediyor. T10X, iki farklı donanım seviyesi ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak.

T10X RWD (arkadan itiş), 160 kW / 218 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor ve iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menziller sunuyor. 52,4 kWh kapasiteli batarya seçeneği, 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sağlarken, 88,5 kWh kapasiteli batarya seçeneğinin tüketim değeri 16,9 kWh/100 km (WLTP) olarak belirlendi.

Togg Türkiye Fiyatı

28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 80 batarya dolumu
Togg T10X, hızlı şarj teknolojisi sayesinde yalnızca 28 dakikada yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilen yüksek performanslı bir araçtır. Bu özellik, kullanıcıların uzun yolculuklarda kısa bir kahve molası sırasında araçlarını şarj edebilmelerini sağlar. Ayrıca, sıfır emisyon salımıyla çevre dostu bir yolculuk deneyimi sunarak kullanıcıların çevreye katkıda bulunmalarını sağlar.

Togg, kullanıcıların günlük hayatlarını kolaylaştırmak ve keyifli hale getirmek için akıllı yaşam çözümleri geliştirmektedir. Trumore dijital platformu üzerinden sunulan Earn.more (Kazan), Go.more (Gez), Play.more (Eğlen) ve Scale.more (Geliştir) başlıkları altında, mobilite ekosisteminin tüm fırsatlarını kullanıcılarına sunmaktadır. Yapay zeka teknolojisiyle geliştirilen T10X, daha çok kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve sürekli gelişen bir akıllı cihazdır.

Togg T10X Kokpiti

Togg T10X, 12,3 inç gösterge ekranı ve 29 inç bilgi-eğlence ekranından oluşan 41,3 inç uçtan uca ekran deneyimi, 8 inç dokunmatik kontrol ekranı, araç içi sosyal kamera, yüksek hızlı mobil internet ve wifi hot spot özellikleriyle donatılmıştır. Bu özellikleri sayesinde, T10X kullanıcılarına yüksek teknolojili bir araç deneyimi sunmaktadır.

Togg T10X çekiliş yöntemiyle kullanıcıyla buluşacak
Togg T10X, Türkiye’nin ilk doğuştan elektrikli akıllı cihazıdır ve 2023 yılı boyunca çekiliş yöntemiyle belirlenen kullanıcılarıyla buluşacaktır. 16-27 Mart tarihleri arasında T10X için togg.com.tr ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş verilebilecektir. Trumore uygulaması, App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıcıların erişimine sunulmuştur. Trumore uygulamasını veya Togg web sitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına 60 bin TL ön ödeme yaparak çekilişe katılma hakkı kazanacaktır. Ön ödeme öncesi, çekilişe katılan kullanıcılar, akıllı cihazlarının modelini ve rengini belirleyebileceklerdir. Dijital çekiliş sistemi, 28 Mart tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilecektir ve ön sipariş sahipleri belirlenecektir.

Ön sipariş döneminin sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle birlikte, sipariş hakkı kazananlar belirlenecektir. Teslimat önceliği, kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri ve seçilen versiyonun yaklaşık teslimat dönemi dikkate alınarak belirlenecektir. Örneğin, 953 bin TL değerindeki V1 standart menzil için ön sipariş veren bir kullanıcı, çekilişte birinci sırada yer alırsa (1/12.000), V1 standart menzil seçeneğinin ilk teslimatı bu kullanıcıya yapılacaktır. Teslimatlar, Kasım 2023’ten itibaren başlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı