Faydalı Bilgiler

Simülasyon İle Ehliyet Nasıl Alınır?

Son günlerde sıklıkla duyduğumuz simülasyon ile ehliyet alma konusuna yakından bakmak istiyoruz. Ehliyet almak için öncelikle bir kursa yazılmanız ve yazılı sınavlardan sonra bir de teorik sınavlara tamamlamanız gerekiyor. Direksiyon eğitimin hemen ardından MEB tarafından belirlenen komisyon görevlilerince sınava girmeniz ve parkuru tamamlamanız gerekiyordu. Artık sürücüler öncelikle emniyet kemeri için simülasyon eğitimi alacaklar. Daha da etkili bir sürücü profiline erişmek adına yapılan bu düzenleme, 2024 yılında hayata geçirilecek. Ama öncesinde bazı ehliyet kursları simülasyon araçlarla bu konuda bir çalışma yapabiliyorlar ve kişisel beklentilere cevap veriyorlar. Sizin için önemli bir kullanım dünyasına sahip olan simülasyon araçlar için tek yapmanız gereken uzmanlarla iletişime geçmeniz olacaktır.

MEB tarafından ehliyet almaya yeni düzenleme getirildi

Ehliyet almak için MEB tarafından yeni düzenleme getirildi. Emniyet kemeri simülasyon eğitimi bu konuda öncelikli ve önemli bir dilde karşımıza çıksa da, daha yetkin sürücüler yetiştirmek için seçimlerin tamamını kullanmaya başlıyoruz diyebiliriz. Konuyla ilgili organize edilen ne kadar farklı yaklaşım var ise hepsini sizin için derliyoruz. Simülasyon şartı son dönemlerin en çok telaffuz edilen konularından birisi. Yönetmelikle ilgili yapılan değişikliklerle birlikte, artık ehliyet almak isteyen herkes bu şartı yerine getirecek ve buna göre bir yaklaşımla ilerleyecek diyebiliriz. Aşama aşama değişen ve kullanımlara da bu seçeneklerde çözüm üreten kurslar, kişilerin emniyet kemerinin önemini anlamasına fayda sağlayacak.

Ehliyet simülasyonu nasıl yapılıyor?

Ehliyet almak için yapılacak olan simülasyon ile birlikte ehliyet almak çok daha güvenli bir boyuta gelecek. Süreç içerisinde adayların ehliyet alma konusunda emniyet kemerinin önemini öğrenecekleri bir yapıda çalışmalar organize edilecek. Bu da araçlara entegre edilen özel bir sistem ile yapılmış olacak. Kaza anında güncel durumları daha yakından görmek önemli bir ayrıntı yaratabilir. Bu yüzden de ehliyet almak konusunda gerçekten sistem bazlı ilerlemelerin hepsini kullanabiliriz. Sürücü adayları otomobili çalıştıracak ve araçlara monte edilen özel sistemlerle birlikte kaza anı canlandırılacak. Bu sayede araç hareket edecek ve emniyet kemerinin ne kadar korunaklı olduğunu göreceğiz. Takla atma durumunu simüle etmesi sebebiyle pek çok kişi için emniyet kemerinin önemi çok daha yüksek olacak. Gerçek hayatta ancak takla atarak yaşayabileceği bu kötü deneyimi, ehliyet kursunda önceden yaşatmış olacaklar ve bu da kişide bir bilinç oluşturacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı