Faydalı Bilgiler

Muayene Tekrarında Sadece Ağır Kusura Mı Bakılır?

Muayene tekrarında, aracın önceki muayenesinde belirlenen ağır kusurların tamir edilip edilmediği kontrol edilir. Ancak, muayene tekrarında sadece ağır kusurlara bakılmaz. Muayene tekrarında, aracın tüm teknik özellikleri ve donanımları yeniden kontrol edilir.

Araç muayenesi, araçların güvenliği ve trafikteki uyumlu hareket etmeleri için önemlidir. Araç muayenesi sırasında araçtaki tüm donanımlar, frenler, lastikler, farlar, sinyaller, emisyon değerleri ve diğer teknik özellikler detaylı olarak incelenir.

Muayene tekrarında, aracın önceki muayenesinde belirlenen ağır kusurların yanı sıra, aracın diğer teknik özellikleri de kontrol edilir. Bu nedenle, araç sahiplerinin araçlarını muayeneye götürmeden önce, tüm donanımlarının ve teknik özelliklerinin uygun şekilde çalıştığından emin olmaları önemlidir.

Araç sahipleri, muayene sonucunda aracında ağır kusur tespit edilirse, bu kusurların giderilmesi için belirli bir süre verilir. Verilen süre içinde kusurlar giderilmezse, araç muayene edilemez ve trafikte kullanılamaz. Bu nedenle, araç sahiplerinin muayene sonrasında araçlarının durumu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmaları ve gerekli tamiratları yaptırmaları önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı