Faydalı Bilgiler

Lassa Lastik Üretim Tarihi Nerede Yazar?

Lassa Lastik Üretim Tarihi Nerede Yazar sorusuna hep birlikte cevap bulalım. Araba lastiklerinin dış kısmında çeşitli yazılar mevcuttur. Lastiğin bileşimi, mevsimsel kullanım şekilleri, üreticinin markası gibi bilgiler lastik üzerinde görülebilir. Tüm lastiklerin ayrıca üretim haftasını ve yılını listeleyen bilgiler de mevcuttur. Aracınızın lastiklerinin dış kısmında DOT ibaresi ve ardından yukarıda 4 haneli bir sayı bulunur. Üretim haftası ve yılı sırasıyla bu sayı ile temsil edilir.

Bazı lastik tiplerinde üretim tarihini taşıyan parça iç kısımda olabilir. Bu durumda arabayı kaldırmak üretim tarihini ortaya çıkaracaktır. Yapılan her lastiğin üzerinde tarih bilgisi bulunmalıdır. Bir arabanın güvenliğinin en önemli yönü lastikleri olabilir. Muhtemelen tonlarca ağırlığa sahip olan aracınız, sadece lastikleri sayesinde dünya ile temas halindedir. Zaman içinde ısı, soğuk ve kullanım koşulları nedeniyle bu kauçuk bileşen bazı özelliklerini kaybedebilir ve sürücü için büyük bir risk oluşturabilir.

Lassa Lastik Üretim Tarihi

Diğer lastiklerden farklı olarak maliyet ve kalite açısından önemli bir avantaja sahip olan Lassa lastiklerinin üretim tarihi biraz daha farklı bir şekilde öğrenilmektedir. Aynı şekilde lastiğin dış yüzeyinde DOT ibaresini aramalısınız. Fakat normal lastiklerin aksine 4 haneli bir sayı yerine 8 haneli bir sayı göreceksiniz. Üretim haftası ve yılı, sırasıyla sayının son dört hanesinde belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı