Faydalı Bilgiler

Bridgestone Lastik Üretim Tarihi Nerede Yazar?

Bridgestone lastiğinizin üretim tarihi nerede olduğunu öğrenmenin birkaç farklı yolu vardır. Yan duvara, DOT koduna bakabilirsiniz. Bu bilgileri bulabileceğiniz birkaç web sitesi de var. Bu web sitelerinde genellikle lastiğin üretim tarihi ile ilgili bir örnek bulunur.

NOKTA Kodu

Bridgestone lastiğinin üretim tarihini öğrenmek için yan duvarda yazan DOT koduna bakmanız gerekiyor. DOT kodu, DOT ile başlar ve ondan sonra on ila on iki dizi izler. Bu seriler, boyut, marka, seri numarası, model, kalıp numarası ve üretim tarihi dahil olmak üzere çeşitli bilgiler içerir. Tarihin iki yıldan daha eski olduğunu tespit ederseniz, yeni bir lastik talep etmelisiniz. Bu şekilde, değiştirmede indirim alabilirsiniz.

Lastik Yanakları

Bridgestone lastiğinizin yanaklarının bir üretim tarihi vardır ve uzun süre kullanmayı planlıyorsanız bu tarih çok önemli olabilir. Bu tarih aracınızın aşınmasını ve yıpranmasını etkileyebilir. Üstelik altı yaşından büyükse kullanmamalısınız.

Bir Bridgestone lastiğinin üretim tarihi, lastiğin yan duvarında yazılıdır. Bu tarih, bir tüketicinin belirli bir lastik hakkında bilmesi gereken en önemli bilgidir. Tarih, DOT kodu biçiminde yazılmıştır ve 4 haneli bir sayıdır. Bu kodun ilk iki hanesi lastiğin üretildiği haftayı, son iki hanesi ise lastiğin üretildiği yılı gösterir.

Lastiklerinizin üretim tarihi her lastiğin yan duvarında yazılıdır. Bu tarih genellikle lastiğin üretim tarihini gösteren dört haneli bir koddur. Bu tarih, lastiklerinizi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir. Lastik değiştirmek için önerilen aralık iki haftada birdir.

Puan vermek için tıkla

Ortalama puanı 4.8 / 5. Puan sayısı: 18

Şimdiye kadar puan verilmedi! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe ulaşmak için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatınız!