Faydalı Bilgiler

BMW 1 Serisi Kasa Kodları Nelerdir? (2023)

BMW 1 Serisi Kasa Kodları Nelerdir? Sorunun cevabına geçmeden önce BMW 1 serisinin kısaca tarihine bakalım. 2004 yılında premium segment denilince akla gelen üç Alman otomobil üreticisinden biri olan BMW, premium hatchback pazarına girerek rakipleriyle rekabet etmeye başladı. Modelin adı olarak BMW 1 Serisi olarak açıklandı. Geçmişi çok da uzak olmayan BMW 1 Serisi, kullanıcıları ilgi duymaya devam ettiği sürece hayatımızın bir parçası olacak gibi görünüyor.

BMW 1 Serisi Kasa Kodları Nelerdir?

E81-E82-E87-E88

BMW 3 Serisi kompakt coupe, 2004 yılında üretime giren birinci nesil 1 Serisi ile değiştirildi.

 

F20-F21

1 Serisi‘nde büyük bir gövde modifikasyonu ile BMW 7 yıl sonra yarışa yeniden katıldı. Selefinden daha kapsamlı olan 1 serisi yenilendi.

 

F40

2019 yılında F40 kasa kodu ve tamamen yeni bir görünümle görücüye çıkan üçüncü nesil BMW 1 Serisi, BMW tutkunlarının beğenisine sunuldu. Markanın yeni tasarım dilini bünyesinde barındıran yeni model, seleflerinden farklı olarak önden tahrikli çekiş sistemi ile satışa sunuldu. Önden çekiş sistemine geçişle birlikte, özellikle arkadaki yolcuların yaşam alanları ve bagaj kapasitesi için geniş iç mekanlar sunma yeteneğini kanıtladı. Piyasadaki tek premium arkadan çekişli hatchback, yeni 1 Serisi ile değiştirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı